Sestava: D. Vašek - J.Šťastný , M.Vacenovský , L.Stokláska , P.Kordula - D.Homola , R.Opluštil , V.Šimek ,  A. Kordula - D.Macek , J.Kačer

Náhradníci: J.Kotásek , T.Koneček

Branky:  - V.Šimek , J.Kačer

Druhá prohra v řadě... Jiří Káčer

Viktor Šimek , Antonín Kordula

V sobotou jsme sehráli první mistrovské utkání jarní části. Čekal nás velmi těžký soupeř- Hustopeče.
Navíc jsme k zápasu nedojeli se všema hráči( Imrich – rodinné důvody, Krist- nedochvilnost
Formánek- zranění, Voříšek- rozhodnutí výboru), a proto se od zápasu dalo čekat ledacos.
První poločas jsme začali přímo katastrofálně, úvodní gól jsme sice dostali z vymyšlené penalty, ale místo toho, abychom se vyburcovali k lepšímu výkonu, tak jsme jen kecali a diskutovali s rozhodčím, což vyústilo ve druhý gól.
Do kabin se tedy šlo za stavu 2:0 pro Hustopeče. Po půlce byly provedeny změny v útoku a začali jsme hrát aktivněji. První gól si připsal Kačer, když tečoval Homolův polocentr na bránu. V zápětí si připsal branku Šimek, když dotlačil po centru míč do sítě.
Ke konci zápasu byly ještě šance na obou stranách, takže remíza je opravdu zasloužená. Nicméně, kdybychom odehráli první půlku tak jakou druhou, určitě bychom do Ratíškovic nejeli s bodem, ale se třema.

16.kolo

Ratíškovice : Slavkov

0:2 ( 0:0 )

Sestava: D. Vašek - J.Šťastný , M.Vacenovský , L.Stokláska , P.Kordula - D.Homola , R.Opluštil , D.Macek ,  J.Kačer - A. Kordula , J.Imrich

Karty: D.Homola , J.Šťastný , L.Stokláska

Náhradníci: D.Voříšek , T.Koneček , P.Formánek , P.Krist

Branky:

Druhá prohra v řadě... Lukáš Stokláska

Daniel Macek , Jiří Imrich

V sobotu jsme sehráli první mistrovské utkání na domácí půdě. Začali jsme v dobrém tempu,ale první šanci měli hosté. Avšak průnik hostujícího útočníka zneškodnil Vašek.Poté jsme ve spalování šanci pokračovali my. Nejprve vyloženou šanci spálil Kordula,který hlavičkou neusměrnil míč do sítě a poté zneškodnil Imrichův halvolej hostující golman. Do kabin se tedy šlo za nerozhodného stavu.

Po poločase jsme ale začali jen kecat a přestali hrát, což vyvrcholilo v penaltu, kterou zařídil Stokláska a za své dvě žluté karty, udělné kvůli nesportovnímu chování musel předčasně do kabin a naproto zbytečně tak oslabil svůj tým. Hosté penaltu s přehledem proměnili a ujali se vedení. Snažili jsme se ve zbytku utkání vyrovnat,ale hráli jsme v křeči a nevypracovali jsme si žádnou pořádnou šanci. Soupeř navíc zvýšil na 2:0, a proto jsme ztratili naprosto zbytečně 3 body na domácí půdě.

17.kolo

Křepice : Ratíškovice

4:2

(2:0)

Sestava: L.Nedvědický - J.Šťastný , J.Kačer , J.Imrich , P.Kordula - D.Homola , A. Kordula , D.Macek , Z.Křizka - P.Formánek , D.Voříšek

Karty: D.Homola , J.Kačer

Náhradníci: J.Kotásek , T.Koneček , T.Koplík , P.Krist

Branky: Petr Kordula  (pen)  Jiří Imrich

Druhá prohra v řadě... Denis Homola , Jiří Kačer

Do Křepic jsme jeli s tím, že nám budou chybět hráči ze základní sestavy. V obraně to byli Lukáš Stokláska, který si odpykával trest za vyloučení z předchozího zápasu a Marek Vacenovský, jenž si ze zápasu se Slavkovem odnesl zranění kotníku. V záloze dále chyběl Roman Opluštil, který nemohl na zápas dorazit z rodinných důvodů.

Do zápasu jsme vstoupili velmi pasivně a tak se odehrával z naší strany,až na pár okamžiků, a tak se odehrával celý zápas. Hráči Křepic byli u každého míče dřív a dá se říci, že nás fyzicky uštvali. Již do poločasu domácí vedli 2:0.

Po poločase jsme ovšem pokračovali v naší ,,oslnivé,, hře a dostali další dva góly. Ke konci zápasu byla pro náš prospěch odpískána penalta po faulu na Imricha, kterou s přehledem proměnil Petr Kordula. Chvíli na to podnikl únik znovu Imrich a se štěstím dostal svou střelu za záda golmana. Ovšem na nějaké změny bylo příliš pozdě, a proto naše výsledková mizérie trvá a budeme ji muset prolomit v příštím zápase na domácím hřišti s posledními Dambořicemi.

Druhá prohra v řadě...

K zápasu s posledními Dambořicemi se nás sešlo zatím nejvíc v uplynulé sezoně,takže jeden z hráčů musel utkání sledovat z tribuny. Ze základní sestavy chyběl pouze Jiří Káčer, takže do zápasu jsme šli jako jasní favorité. Skóre zápasu otevřel Roman Opluštil, který po průniku a přihrávce Imricha s pomocí teče dostal míč do sítě. Druhý gól vstřelil opět Opluštil, když dorážel míč do brány po střele Vacenovského, kterou mu golman vyrazil.

Třetí gól v pořadí zařídil Imrich, když mu míč naservíroval Šimek a s lehkostí překonal brankáře hostí. Čtvrý a zároveň nejpěknější gol zápasu vstřelil Petr Kordula, když z rohu velkého vápna po centru dostal z voleje míč do sítě.

19.kolo

Ratíškovice : Vel.Pavlovice

2:1

(1:0)

Sestava: D.Voříšek - J.Šťastný , L.Stokláska , M.Vacenovský , P.Kordula - D.Homola , A. Kordula , R.Opluštil , J.Kačert - P.Krist , J.Imrich

Karty: D.Homola , M.Vacenovský , J.Štastný , A.Kordula

Náhradníci: T.Koneček , D.Macek , T.Koplík , V.Šimek , M. Toman

Branky: Jiří Kačer , Jiří Imrich

Druhá prohra v řadě...    - - - - - - - - -

V sobotu nás čekal velmi těžký zápas s nevypočitatelnými Pavlovicemi. V podzimním zápase jsme v Pavlovicích uhráli remizu 0:0. Navíc na jaro jsme nezačali dobře, a proto jsme si chtěli napravit reputaci.

Do zápasu jsme vlétli aktivně a byli jsme o něco lepší. Navíc v průběhu prvního poločasu šel do hry místo nevýrazného Krista , Viktor Šimek, který hru oživil(Krist byl sice téměř neviditelný,ale na treninku se snaží a jde na něm vidět píle, na rozdíl od Konečka, který se na některé treninky chodí jen ,,vyprdět“. Takže pokud Petr přidá na důrazu a agresivitě, nepochybuji o tom, že brzy bude nastupovat častěji).

Do zaslouženého vedení jsme se dostali ještě před přestávkou, když ze standardní situace zakroutil hlavou míč do sítě Jiří Káčer.

Do druhé půle však náš tým vstoupil laxně. Neproměnění dvou vyložených šancí Korduly a Káčera a neplnění si obranných povinností obrany vyústilo ve vyrovnávající gól. Po vyrovnání se hrál na oko diváka nepohledný fotbal, avšak pár minut před koncem rozhodl opět po standardní situaci Petra Korduly a zase hlavou Jiří Imrich. Na pálení čarodějnic se tedy mohlo pít na důležité a správně vybojované vítězství.

Bulvarní článek:

Agresivita v Ratiškovicích nemá konce

Útočníkovi Baníku Ratíškovice Jiřímu Imrichovi žřejmě nestačila těsná výhra 2-1 v utkání s Pavlovicemi a v návalu vzteku úplně zdemoloval topení v kabině domácích. Blonďatý střelec se zřejmě inspiroval hráči Manchesteru United, kteří nedávno neunesli prohru v semifinále FA Cupu s městským rivalem Man City a poničili kabinu na stadionu Wembley. Uvidíme jak se zachová vedení ratíškovské celku a jestli bude viník potrestán pokutou nebo jestli bude nucen škodu opravit.

Pro Blesk Marek Vacenovský

20.kolo

Bzenec : Ratíškovice

2:0

(0:0)

Sestava: L.Stokláska - J.Šťastný , Imrich , M.Vacenovský , D.Macek - D.Homola ,V.Šimek, R.Opluštil , J.Kačer - D.Vašek, P.Formánek

Náhradníci: T.Koneček

Karty: - - -

Branky: - - -

Druhá prohra v řadě...    Denis Homola , Lukáš Stokláska

V dalším utkání jsme zajížděli do nedalekého Bzence. Boužel jsme přijeli oslabení o několik hráčů - A.Kordula ( práce ) , P.Kordula ( nemoc ) , D.Voříšek ( B-tým ) , P.Krist ( neurčeno ) a do zápasu jsme šli pouze z 12-ti hráči.

Už v 1.minutě zápasu překvapil z přímého kopu Homola domacího brankáře , který střelu vyrazil nad břevno. Z rohového kopu mohl otevřít skóre Imrich , který boužel nepřesně hlavičkoval. Jinak žádné větší akce v 1.poločase k vidění nebyli. Smůlou pro Ratiškovice bylo zranění Homole , který musel opustit hřiště a místo něj šel do hry T.Koneček.

poločas 0:0

Začátek 2.poločasu jsme zase zvládli a po rohovém kopu mohl opět vstřelit gol Imrich , který netrefil balon zrovna ideálně ,a domací hráč z brankové čáry vykopl míč.

Následovali šance Bzence , který využil hned první větší akci , kdy obrana Hostujících zaváhala a z velkého vápna překonal Stoklásku hostující útočník (1:0).

O pár minut později přišla chyba brankáře Stoklásky , který po autovém vhazovaní odkopl balon na 2. hostujícího hráče a ten už neměl problém zakončit. (2:0)

Za stavu 2:0 trenér přehodil pár hráčů v poli. Což vyústilo v několik zajímavých šancí. Boužel se žádná z akcí neujala a tak z Bzence odjíždíme bez bodu.

Konec 2:0

22.kolo

Velké Bílovice : Ratíškovice

4:5

(3:2)

Sestava: M.Toman - J.Šťastný , Imrich , M.Vacenovský , P.Kordula -  ,A.Kordula, L.Stokláska , D.Macek , J.Kačer - P.Mačuda , T.Vacenovský

Náhradníci: T.Koneček , P.Krist , D.Voříšek ,

Karty: M.Vacenovský , J.Štastný

Branky:  L.Stokláska , J.Káčer , D.Voříšek , P.Kordula , J.Imrich

Druhá prohra v řadě...    ----

V 22. kole jsme zajížděli do V.Bílovic. Dalo se čekat ,že to bude zajímavý zápas , v Bílovicách se nám hraje těžko.

1. gol dal tým z Bílovic , který využil chybu v obraně Ratíškovic a s jednoduše zakončili . O chvilku později přišla další sprcha když se z přímého kopu trefil hráč domácích a to už sme prohrávali 2:0 . Další gol už do soupeři sítě , kdy se Stokláska po odraženém balonu z rohu opřel do balonu a snížil na 2:1. Po pár minutách mohl J.Kačer vyrovnat když šel sám na brankáře , boužel šanci lajdacky zahodil.Za pár minut se měnil výsledek znovu , kdy se po další chybě v naší obraně dostal míč k útočníkovy domácích , který neměl těžko práci a dal gol na 3:1. 5 minut před koncem 1.poločasu to s námi nevypadalo vůbec dobře , naštěstí pro nás se v pravou chvíli trefil J.Kačer.

poločas 3:2

Do 2.poločasu trenér udělal změny jako obvykle - Nastoupil Voříšek a Imrich se posunul do útoku. V 49.minutě tato změna přinesla vyrovnávací gol , kdy po faulu na Imricha ve vápně , přišla penalta , ujal se jí Voříšek , který šanci nepromarnil a vyrovnal na 3:3. Neuběhlo ani 10 minut a přišla druhá penalta pro hostující , tentokrát v běhl do vápna kačer a byl nepříjemně zfaulován. Penaltu kopl P.Kordula a jako obvykle vstřelil gol. Po golu na 4:3 bylo viděno v zápase mnoho šancí jak na straně domacích , kteří ztroskotali na našem mladém brankářu. Tak na straně hostujících , kteří své šance zahazovali co se dalo. V 78.minutě přišel šok pro nás když domací obránce po zmatku ve hře vstřelil vyrovnávací gol na 4:4. Už to vypadalo na remízu , ale opět zafungovala spolupráce Voříšek , Imrich , kdy Voříšek našel krásný centrem Imricha , který na 2x překonal brankáře.Pro nás to jsou důležité 3 body , které by nám chyběli v boji o 2.místo.